Tony Stark (Iron man)

Sexy intelektuál!

Film: Iron man 1-2-3, Avengers,...

Karma: Neutrální (jak se to vezme)

Zvláštní znaky: Obloukový reaktor, nadměrný narcismus,...

Herec: Robert Downey Jr

Zbraňový mág a jejich největší prodejce na světě Tony Stark je něco nepopsatelně rajcovního. Muž se stylovým kovovým oblečkem, více než zlatou kreditní kartou a velice vysokým IQ. Když k tomu dodám několik střepin v krevním oběhu a obloukový reaktor, který ho drží při životě a je naprosto cool, zůstane mi před očima fakt velký frajer. Bohužel, není všechno zlato, co se třpytí. Jako charakter je Tony Stark nejlepším kandidátem na cenu „ arogantní blbec roku“ Je to až k nevíře, kolik má v sobě tento kladný hrdina negativních vlastností, jako třeba arogance, sebestřednost, pohrdavost, špatná morálka a mnoho a mnoho dalších. Ano, jsou tu také i kladné vlastností, ale ty má každý druhý super hrdina. Ale Tony je náš playboy, navíc spadá pod kategorii sexy intelektuál a má nejlepší vousy, které jsem kdy viděla. Aww, držte mě, nebo se zřítím ze židle a pravděpodobně už nevstanu! Popravdě řečeno, vás ta žárovka na hrudníku nepřivádí k šílenství? Pokud ne, tak byste se měli jít léčit, protože obloukový reaktor je ta nejvíc sexy vychytávka, kterou kdy kterýkoliv superhrdina měl. A navíc svítí!! „No light, no light in your reactor?“ To se nesmí stát!!

"Jsem Tony Stark. Vytvářím elegantní věci, mám překrásnou holku, občas zachráním Svět. Proč tedy nemohu spát?"

Tony Stark se narodil na Long Ilandu nedaleko New Yorku manželům Howardu Starkovi a Marii Collins. Nikdo nemohl tušit, že se z roztomilého miminka vyklube něco tak gigantického, jako je „všemi milovaný“ Iron man. Byl už od dětských let fascinovaný stroji, takže se není čemu divit, že ho vždy doprovází věrný Jarvis. Sestavoval různá vozidla a motorky, které se zanedlouho staly i jeho koníčkem. V 19 letech vystudoval fyziku a inženýrství. V 19!!!!!! Jeho rodiče zemřeli, když dosáhl věku 21 let při autonehodě. Tragedie mu ale přinesla dědictví, které si jen málokdo dokáže představit. Zdědil celý rodinný podnik Stark Industries. Jeden z jeho prvních projektů (jako nového generálního ředitele) bylo koupení sítě firem a poboček výrobce, který pracoval na návrhu auta jeho rodičů. Právě tato firma údajně zavinila smrt Tonyho rodičů, protože poslala do prodeje auta s očividně vadnými brzdami. Firmu tedy koupil a díky tomu se osobně podílel na přestavbě celého systému, díky čemuž předešel podobným tragédiím a zachránil mnoho nevinných lidských životů.

Toho roku se také seznámil se svou sekretářkou Pepper Pottsovou, která našla ve Starkově účetnictví velkou chybu, o které nevěděl ani samotný Tony. To na něj udělalo velký dojem a využil Pepper tak, že ji zavalil vším nedůležitým, aby měl víc volného času pro svůj osobní život.

Během kruté války ve Vietnamu se Stark podílel na konstruování a následném zkoušení zbraně vyvinuté pro armádní účely. Při cestě zpět byl jeho vůz napaden a jeho vlastní zbraň vybuchla v jeho blízkosti. Roztříštila se a střepiny zasáhly jeho srdce. Byl zajat a díky Ho Yinsenovi, který sestrojil magnet (vynález, co mu pomohl zůstat déle při životě) byl schopen přežít dalších 14 dní a na příkaz válečníka Wonga sestrojil novou zbraň hromadného ničení. On však využil jejich prostředků a místo zbraně vytvořil obloukový reaktor, díky kterému zůstal na živu mnohem déle a mohl konstruovat oblek, který mu pomohl uprchnout. Přítel Ho Yinsen byl zastřelen a Stark se rozhodl, že ho musí pomstít.

Dál už ten příběh samozřejmě znáte. Obleky, tu a tam nějaká ta akce, krásné ženy, ještě krásnější muži a jejich vypracovaná bříška. Potom přišli Avengeři a všechno nabralo ještě větší gigantičnosti a svět poprvé spatřil nefalšovanou neuvěřitelnou blbovinu, která je ale tak fantastická, že na ni letí přes půl planety uřvaných holek a zbytek po akci běsnících chlapů. Tony Stark je hodně skvělý charakter. Jsem ráda, že do jeho filmové role zasadili Roberta Downeyho jr. Ten totiž naprosto vystihl jeho charakter. Co si budeme povídat. Film Iron man je taková moje srdcovka. Vždycky se k němu ráda vracím a zavzpomínám na staré časy. Staré časy??? Budiž, je tu už dlouho, co jsem viděla Iron mana naposledy, ale nezapomínám na něj. 

- Wolfie

 

 

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112