The Woman in Black: Angel of Death (Žena v černém: Anděl smrti)

K jedničce daleko a přesto stejné téma?

Abych pravdu řekla, byla jsem z filmu hodně zklamaná. Důvodem bylo, že mě jednička rozhodně nadchla a pokračování bych samozřejmě neodmítla sledovat. Potom přišlo několik nekonečných a plytkých scének, které naprosto zazdily prvotní očekávání a nechaly mě se topit v kaluži přespříliš suchých skutečností. Strašně mě to mrzí, protože můj prvotní zájem dosahoval obrovských rozměrů a zůstala jsem plná očekávání. Ani jsem se nedívala na recenze ostatních, protože bych se o všechno připravila. A bylo to tu. Náběh to mělo v celku ucházející, potom přišlo čekání a dostavily se jen v celku podařené lekačky a plno chmurné atmosféry. Co jsem asi tak čekala? Doufala jsem v to, že film nabídne volné pokračování a bude se jednat o řešení předcházejících událostí. Na příběh Arthura Kippse se nejspíš úplně zapomnělo a už kvůli tomu srážím hodnocení o jednu hvězdu. Co uděláme se zbývajícími čtyřmi? 

Měšťané se také všichni odstěhovali do Humpolce a přenechali místo hrstce dětem, dvěma vylízaným vychovatelkám a jednomu "pilotu" imaginárních letadel na ještě imaginárnějším letišti. A to už spoileruji dopředu. Jediné, co se mi líbilo byl trochu omletý příběh Edwarda, který podle toho, co jsem postřehla, přišel o matku a zrovna na něj se samozřejmě také nalepila žena v černém. Podle mě se jednalo o hodně předceňovaný film, který rozhodně nesplnil svá očekávání. Přiznávám, že se zde našlo několik překvapujících chvil, které mě ani ne tak dostali, ale spíš vyvedli na chvilku z míry.  

Excelentní nuda a ještě požitkářštější nepochopitelně unavující scény. Zřejmě jsem nepochopila, co tím chtěl básník říci, ale hodně mě to mrzí, protože bych nadále ráda viděla nejaké dobré pokračování. Musím jen doufat, jak se věc vyvrbí nebo mi někdo vysvětlí o co šlo :'D

Bylo to jako zajít na sváču do strašidelného hradu a místo sendviče vyfasovat chcíplou vačici. A je pravda, že kdyby se scénáristi alespoň trochu dějově přiblížili jedničce, určitě by udělali lepší dojem. Děsí mě, že vám k tomu vlastně nedokážu nic víc povědět. V podstatě je celý film jeden velký recyklát prvního dílu. Technicky je skvělý a kamera byla naprosto špičková. Když se jednalo o horrorové záběry, našly se tam i dost podstatné chybky, s kterými se ještě musí do budoucna vypořádat. Když se zpětně ohlédnu za předchozím dílem, vzpomenu si na jeden skvostný okamžik, tedy scénu, kdy pomocí auta vytahují kočár nebo nějakou drožku. V tu chvíli jsem hlasitě mlaskala a při tom intenzivně otírala pot z čela.  

Co tedy k tomu nevydařenému kousku dodat. Doufala jsem v něco víc a dostala jsem katastrofu. Dlouho jsem se rozhodovala, kolik dát hvězd, ale díky mému nepříjemnému překvapení při sledování dvojky hodnotím: 

A to bude pro tento a příští týdny úplně všechno, protože se teď musím naplno soustředit na přijímací zkoušky. Věřte, že dostat se na Gympl není žádná sranda, a toho učení, co to obnáší! Takže do měsíce nic lepšího nevytvořím a pro dnešek už mě nezastihnete - mějte se krásně a užívějte zbytku dne a obecně víkendu :-) 

- Wolfie 

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112