The Judge (Soudce)

 

Nuda a drama se spojily?!

Pominu fakt, že jsem během 141 minut filmu po celou dobu kvičela jako prase, co jde na porážku, a mrknu se na film z jiného úhlu. Nebudu přece doslovně popisovat mé pocity,…. No,…. Vlastně.

*minuta 00.00.01 *

„Downey, OMG, Downey, Downey, Robert, OMG, Robert Downey jr, Dafuq?!“

A tohle se vážení a milí dělo po celý průběh filmu. Chvíli jsem seděla a nevěřícně civěla do obrazovky, potom jsem byla donucena zastavit film a sníst si oběd.  To byla ale smrtelná chyba. Ten film rozhodně není určený k přerušování. Hrozí potom, že vám uniknou souvislosti. A to bych vám rozhodně neradila, protože podle mě je The Judge  dvěma hodinami nepřetržitého špičkového dramatu a to všechno se navíc mísí s dusnou atmosférou, protože jsou všechna děcka v jednom domě. A to, jak sama vím z vlastní zkušenosti, nedopadá dobře. Musím ale podotknout, že se ve filmu střídají povedené i slabé momenty. To mění film v nadcházející době na obyčejnou tuctovku? Nope,… The Judge je něco neuvěřitelného a zároveň nudného v jednom a jakožto divačka s totálním rozhozením díky hereckému obsazení musím přihodit hlas k dobru, protože, prostě Downey. Rob měl totiž téměř stejný charakter jako můj oblíbený Iron man. Celkově je to po dlouhé době opravdu podařené drama, které nabízí divákovi (potrhlým fanynkám) vrchol rozkoše, pokud jste tedy příznivcem něčeho tak silného, jako je Soudce. I přes pomalý rozjezd se nakonec ukázal talent herců a mimořádné schopnosti s kamerou. Ty plynulé pohyby a naopak schválně roztřesené záběry jsou prostě neuvěřitelné. Nemám k tomu co jiného dodat, bohužel ale nemůžu nechat recenzi dlouhou přes půl stránky, tak vám alespoň přiblížím děj.

Film začíná ukázkou života Hanka Palmera, který balancuje nad propastí díky složité situaci v manželství a starostmi v práci. Právničina totiž nikdy nebyla jednoduchá. Během soudního jednání se dozvídá o smrti matky a rozhodne se odcestovat do rodného města na její pohřeb. Tam se znovu shledává se svými bratry a otcem soudcem Palmerem, který o něj podle jeho mínění nejeví zájem. Postupem času se ale dozvídáme, že tomu je vlastně úplně jinak. Složitá situace v rodině Palmerových se vyostřuje a jedna katastrofa střídá druhou. Navíc se Hank setkává se svou dřívější přítelkyní a dozvídá se, že s ním údajně má dceru. Jeho pravá dcerka přijíždí na prázdniny a Hank začíná chápat, že jeho otec k němu i přes četné starosti, které mu způsobil, nezanevřel úplně. Aby toho nebylo moc, zjistí, že má jeho otec rakovinu a navíc se rozjíždí nový soudní případ, kdy starý soudce Palmer nebude hrát roli soudce, ale naopak obžalovaného….. tadam

Víc vám bohužel prozradit nemohu, protože by vás to nedonutilo okamžitě pádit do kina. To by mě ale sakra mrzelo, protože film Soudce je něco úžasného. Jen samá chvála. Ale, nikdy nemůže být něco tak dokonalé jako, ehm…. Kód Enigmy, a proto musím nějaký ten bodík strhnout. Kvůli některým zdlouhavým pasážím a někdy i přespříliš nudným scénářům. Přesto, že film je spletí dokonalosti a bídy, nabídl něco excelentního a stačí jen, když toho naplno využijete. Radím vám od srdce, film si pusťte, už kvůli fantastickým výkonům hlavních postav (Robíků). A nejen hlavních postav, ale i vedlejších rolí – bez nich by to přeci nešlo! Po shlédnutí a propocení dvou triček musím hodnotit:

A ta hudba. Za tu skládám velikou poklonu. Je opravdu skvělá a emotivní. Bohužel se nedokáže měřit se soundtrackem ze Zkrocené hory. S nímž se nemůže měřit žádná hudba, to si přiznejme. Úvodní píseň filmu The Judge, která se objevila ve traileru (Tim Myers - Hills to Climb) je boží. Ale prostě – Giv mí d vinks Tů fláááj ( Give me the wings to fly) Nic víc prozrazovat nebudu, užijte si trauma po shlédnutí, jako já.

- Wolfie

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112