Slash, aneb vymývání mozků se stalo skutečným

Je SLASH závislost?

Věřím, že 50% holek ve věku 12-20 preferují SLASH z hlediska zajímavého čtení. Proč? To nejspíš zůstane záhadou, ale jak už řekla Nagat:  „SLASH na hubení skupiny je dobrý. Já na něm vyrostla. Je moc dobrý…“ Což vlastně s tím, co chceme řešit, vůbec nesouvisí, ale…
 
Vždycky je to tu ALE. Slash je obrovsky nakažlivý, pokud se jednou chytíte do jeho spárů, už nejde uniknout. Tak tomu bylo vždycky a věřím, že tomu tak zůstane. Jak ale všichni dobře víme, závislostem se dá uniknout. Toto je bohužel složitější než by si pouhý posluchač mohl myslet, protože přestat by znamenalo, být mrtví. Vaše mysl si může utvořit svou vlastní virtuální realitu a tím vy potom budete žít. Přestat by znamenalo, nepřemýšlet… No, není to zase tak přesné. S věkem přichází určitá starost a na „zajímavé čtení“ v podobě SLASHE  postupně zapomenete. Je to hlavně kvůli nadbytečnému množství jiných povinností. To je možná jedna z nejlepších možností, jak se toho návyku zbavit.
 
Teď už se ale dostáváme k tomu, co SLASH znamená. V přesném překladu to znamená lomeno (SLASH = /). To už někteří znalejší pochopí, ale pro ty nezasvěcené to znamená příběh o dvou osobách stejného, většinou mužského pohlaví. Teď už myslím všichni pochopili, co tím chtěl básník říci. Jedná se tedy o ne vždy romantický příběh o dvou osobách stejného pohlaví. V oblibě mají fanynky SLASH na filmové/seriálové/anime nebo knižní postavy, ale není to vždy pravdou. Podstatně neoblíbenější je RPS = Real Person SLASH. Pro ty úplně naduté je to SLASH na existující osoby. To tedy znamená, že například náklonnost mezi dvěma herci nebo zpěváky začnete považovat za *homo* a z toho potom vzniká RPS. Bohužel je o existujících osobách mnohem těžší psát, protože nemůžeme vědět, jací ve skutečnosti jsou. To je jednou ze 100 chybek, které RPS má. Díkybohu je na světě spoustu neuvěřitelných autorů SLASHE, co se do toho umí hluboce ponořit a píší opravdu krásné věci, které se ještě krásněji čtou.
 
Pomalu jsem se mezi řečí přiblížila k něčemu velmi závažnému, které se týká hlavně RPS. Ve vaší hlavě se postupně začíná tvořit utkvělá představa, že ti dva jsou opravdu spolu. Můžou být sebevíc hetero a stejně ve vašich očích zůstanou jako pár. To už předchází duševnímu onemocnění. Další etapou je zasvěcovat do SLASHE své blízké. Tím mám namysli kamarády, klidně i rodinu. To už začíná být závažnější, protože hlavně kamarádky to po nějaké době, kdy si o tom přečtou, začne bavit. Potom vznikají komunity, takzvané „rodiny“. Člověk se postupem času stane šílencem, nebude vnímat okolní svět, ale nadále zůstane obklopen svou vlastní „realitou“, která ho nakonec zničí. Naštěstí je velmi malá pravděpodobnost, že skončíte takhle. Většinou jen zůstanete závislí na pravidelném čtení a sledováním fanvideí. SLASH opravdu vymývá mozek, jste potom natolik přesvědčení tím, co vidíte, co čtete, že si nedokážete připustit, že je to JEN PŘÍBĚH. Jako jedna z úspěšně vyléčených, můžu za sebe říct, že se tomu dá uniknout, stačí se jen snažit otevřít oči, i když vás něco zaslepuje. Opravdu se to dá považovat za východisko, když tedy nepočítám dospívání a nadbytek starostí. "Ono vás to taky přejde..." "Ano, to se ti to říká, když to neznáš..." Tak se to dá taky brát. Mimochodem, doufám, že jsem někoho nezmanipulovala k tomu, aby si to utíkal okamžitě vygooglit. Radím vám, vyvarujte se tomu. Hlavně, protože to špatně končí. 
 
Věřte, že Natts, která se odmítá léčit, by vám o tom řekla své. Na druhou stranu je SLASH opravdu úžasný. Ať už se jedná o RPS nebo klasiku v podobě....... však vy víte. Prosím, nekamenujte mě za tento článek, ale já to prostě musela napsat. Už kvůli tomu, že jsem měla dřív Slash opravdu za náhražku povinné četby. "Co bych taky četla jiného?" Pokud se vám toto vyprávění nelíbilo, můžu vás ujisti, že během týdne zvěřejním protistranu, která bude poukazovat na to, jaké výhody s sebou SLASH nese. A pokud se vám to stále nelíbí, očekávejte v následujícím období Vánoční speciál. Teď už stačí jen dodat "Pusťte se do mne homofobové a přehnané fanynky SLASHE!" 
 
Zmíněné osoby: Nagat - nagatvexilu.blogspot.cz

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112