Sherlock BBC (The Abominable Bride)

Mycroft a jeho puding

Pokud jste prozatím neviděli dlouho očekávaný speciál od zaneprázdněného BBC, považuji vás osobně za největší pohany této generace, při čemž děláte celému lidstvu neskonalou ostudu. Pochopím to jen v tom případě, kdy máte nějaký závažný handicap, je vám nad 83 nebo jste velký "fan of classic" - To poslední podmínka vás ale v žádném případě dostatečně neomlouvá. Jen říkám, že akceptuji vaši lásku k původní a nepředělatelné verzi od sýra Arthura Doyle (čtěte samovolně Dojla). Já mám ale z většiny názor zvláště kladný, a to kvůli bezkonkurenčně neodolatelným hereckým výkonům a hlavně si mě získal Mark nerd Gatiss s jeho pomyslnou sondou do malé části všední sociopatie každého z nás. On ví, kam píchnout klackem, aby probudil medvěda. Za češ se skláním až k branám pekelným a cákám respektem běhajíce kolem Bílého domu, při čemž afektovaně rozhazuji končetinami, u čehož poslouchám Abbu a stíhám obvolávat produkci Need for Speed.  

Abych to tedy nějak cvičeným okem zhodnotila. Jsem znovu příjemně překvapená, ačkoliv nejsem nikterak velký Sherlockian. Když se přihlásím z řas Fannibals, budu ve vašich očích působit příliš protestantsky, proto radši opouštím laciné vody NBC a vracím se zpět k Holmesovi. Zimní speciál (záměrně nepoužiji slova jako "Vánoce" a "Nový rok") hodnotím jako klasické zmatené dílo, které mě přimělo přemýšlet nad tím, jestli bych při požívání drog nezastala také místo soukromého detektiva. Jinak to ani v kostce shrnout nemůžu. Napříč tomu se mi celé to ohavně nepřehledné zpracování moc líbilo a musím pochválit zajímavý a poutavý nápad, který do toho Moffat s Gatissem dokázali úctyhodně slibně fláknout. Snad ještě poznamenám, že se mi za celou čekací dobu nedostalo žádného spoileru a moje reakce proto byla si taková:  

Řekněme, že přízračná nevěsta nebyla zase tak přízračná. Spíš feministická ochránkyně bojující za předběžnou kastraci mužů. Molly nebyla zase tak, však víte,… Molly. Sherlock byl narkoman, Mycroft umřel do tří let - po pudinku do dvou a půl, Moriarty trpěl stále neidentifikovatelnou láskou k vyvolávání halucinací u dvoumetrových Sherlocků, paní Hudsonová byla "fuck the police" a John byl stále John. Nemohli jsme snad dostat lepší podívanou, všichni máme stále rádi kopání na hřbitově a pozdní snídaně. Jediné, co vám neprozradím je, že se nic nedozvíte a vlastně nebudete vědět, o co šlo. A neosvětlí vám to ani Moriarty ve svatebních šatech. 

Teď už tedy všichni můžete umřít v míru nebo spáchat hromadnou sebevraždu, abyste se následně reinkarnovali do plátěných klobouků. Při čemž je mimochodem šance 1:4 000 000, že si vás jednou jeden ze štábu oblékne. Nu což, snad už vám jen povím, že shnijete v pekle, jestli se na tu hovadinu okamžitě nepodíváte. Děkuji vám za pozornost a nechť se prosím naivní majitel černé drožky okamžitě dostaví na adresu 221B Baker street, protože dostane na zadek. 

- Ta zatracená duše, Wolfie

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112