Salad Fingers

Řekněme, že se mi nechce zakládat novou kolonku "Seriálové šílenství", protože jsem líná a mám svých starostí dost. 

Krvácí mi oči. Upusťte na okamžik od toho, že to byl v porovnání s Ledovým královstvím jen obyčejný klystýr. David Firth musí být zkažený parchant bez svědomí, když svévolně pouští na veřejnost něco tak absolutně nekonvenčního a znepokojujícího. Z vlastní upřímnosti vám můžu prozradit, že je to vlastně kompletní kravina bez pointy, která vás má donutit přemýšlet a vytvářet konspirační teorie, kdy celou noc uvažujete nad tím, jaký druh psychiatrické léčebny by jste pro tvůrce vybrali. Jelikož miluji záměrně zpackanou animaci a jsem takzvaná "bič" Firthova exhibicionismu v případě odhalování všech jeho šokujících vrstev mozku, přidávám všemu příliš velkou váhu. S jeho tvorbou zaručujeme maximální fangirlení nad zelenými humanoidními penisy. Salad Fingers vlastní všechny prvky, které zaručují kvalitní podívanou: Krev, lžíce, stará trouchnivějící chata (která z výšky vypadá jako luxusní rodinný dům), koně, děti, příjemná přírodní atmosféra, prstové loutky, odhalené bradavky a rezavé hřebíky. Na tuto recenzi bych se s velkou radostí vykašlala a šla radši oblizovat mísu od bramborového salátu, jenže mi to moje náboženství nedovoluje a já vás musím stále něčím bavit. Tato krátkometrážní série posouvá označení "mindfuck" o dva levely dál, při čemž žvýká posluchačův mozek, dokud mu z očí nevystříkne Nutrilon a ušima nezačne prolézat sovětská armáda. David Firth je továrna na nespavost, která v roce 2004 kvalitně strhla pozornost na přinejmenším unikátní dílo, jež námi prostupuje jako rakovina a nekontrolovatelně metastázuje.

Když už nejste příznivcem zelených zaostalých hrbáčů s láskou k rezavým předmětům, musíte alespoň ocenit jednu z nejvíce znepokojujících sérií, nesoucí okouzlující název Spoilsbury Toast Boy, kde mladého mongoloidního otroka chlípné babky ovládají gentlemanští brouci. Opravdu, pokud jste ještě alespoň částečně zdraví jedinci, dlabejte na zvědavost a věnujte se prosím opomíjeným domácím pracím. Někdo z nás by to přeci jen také měl dělat, když se mi posednutí ďáblem flákáme za kompem v obložení vlhčených kapesníků a prázdných obalů od čokolád. Skláním nejhlubší poklonu všem, kteří se na realizaci Salad Fingers podíleli a neskončili na ošetřovně s roztržením pravé srdeční chlopně. Povedlo se jim totiž něco, co se již dlouho nikomu ani nesnilo. Nechali totiž volný průběh zrození definitivního zla.

V historii lidstva zřejmě ještě nebylo dostatečné množství bezkonvenčních šlehů fantazií, jejichž jediným poselstvím by bylo: "Děti, neberte prosím drogy!" nebo evidentně "Nikdy nepomáhejte zeleným penisům vytahovat pekáč z trouby, nikdy!". Mám spoustu neověřených tvrzení, které očividně nikdy neověřím, protože k ověření potřebuji tvrzení očitých svědků, kteří už i bez ověření epilepticky mávají rukama v delíriu, jelikož má Salad Fingers 10 epizod. 10 fascinujících epizod plných konstruktivně vynaloženého násilí a samomluva dosahující mých kvalit. Nemohu si proto v žádném z kritérií stěžovat a radši před Cedníkem v úctě držím hubu a jdu si namazat rohlík. Možná snad jen doplním, že celkově Davida Firtha žeru a jeho tvorbu obdivuji už dlouho, stejně vám ale žádnou z jeho prací nedokážu doporučit, protože i u mě to není bez následků.

Na závěr vyplodím z posledního výškrabu inspirace nicotný checklist:

Humanoidní zelený dlouhoprstý ušoplesk (bez uší) ✓

Spoustu krve a vnitřností ✓

Obnažování a objevování vlastního těla (♫Teenage dreams in a teenage circus...♫) ✓

Destrukce posluchačova mozku (protože "who fuckin' cares?") ✓

Roztomilá zvířátka v kouzelné přírodě ✓

Do vánočních svátků vám už snad jen stačím popřát klidnou atmosféru a minimum sériových vražd v okruhu vaší rodiny. Uvidíme se spolu hned 24.12. Kdy oficiálně pokřtím svou novou vycházející Wattpad story - Mars Project. Tím vám také musím z celého tukem obaleného srdce složit salvu díků a dát vám virtuálního placáka, protože jste vážně trpěliví.  
Abych se s vámi ve své nefunkčnosti nějak nezajímavě rozloučila, použiji svůj oblíbený citát: "Nechte mě už bejt."
 
- Vaše vytříbeným vkusem čpící Wolfie 

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112