Pitch Black (Stín Bubák)

Pič Blek :'D

Film: Rise of the Guardians (Legendární parta)

Karma: Zlá

Hlavní znaky: měnící se oči a následný cute vzhled :3

Herec: Jude Law (Judesie boy)

 

Takzvaný Stín Bubák byl po odvysílání Legendární party trochu utlačen do pozadí Jackem Frostem, ale věřím, že pro většinu ječících fanynek se stal nepostradatelným záporákem, na kterého nedáme dopustit. Status: Nepřekonatelně sladký a po pozornosti toužící andílek. A teď se na tu větu podívejte znovu: Nepřekonatelně sladký a po pozornosti toužící andílek. Řekla bych, že ta samá věta je přesně ušitá na Lokiho. Ano, je to tak. Ale, máme tu jednu velkou odlišnost. Pitch je pro každou zábavu. Využívá dětské sny a dělá z nich noční můry. Jak on sám prozradil – využil Sandyho písek a trochu ho pozměnil k vlastním potřebám. Pominu to, že je skvělý koňák a Noční běsy se dají počítat za náhražku dopravních vozidel jiného světa. Pominu i to, že ho děti přehlížejí a byl vždy podceňovaným a přehlíženým. To, co naprosto ukradlo moji pozornost jsou manipulativní schopnosti a mistrovské přednosti, které z něj dělají nepostradatelný charakter. Samo sebou se dají uvézt i nedostatky, kterými trpí snad každý slušný záporák, jako jsou například ojediněle suché monology, nedostatek prostoru, mírné přehlížení osobnosti a další miniaturní vady.

Skáču dva metry do vzduchu, když slyším šarmantní hlas Juda Lawa (To se skloňuje jak?) Protože, kdo jiný by mohl propůjčit svůj hlas skvělému zápornému charakteru a stejně okouzlujícímu muži, jako byl Pitch Black. To bylo vymyšlené pěkně. Samozřejmě musíme zmínit i šťavnatého Chrise Pinea, který dal Jacku Frostovi novou duši za pomoci jeho skvěle znějícího hlásku.

Bohužel je Legendární parta tak trochu pohádka pro starší děti a ruský Santa rozhodně není určený pro vytváření iluze Vánočních svátků. To samé se dá prohlásit o takzvaném bouchačovi Zajdovi a trochu připité víle Zuběnce. Jediné co se dá považovat za veliké plus je písečný týpeček Sandy a jeho stručné monology. A také Pitch… Zatímco členové (strážci) bojují za děti a jejich sny, snaží se Stín ovládnout jednoho člověka, aby získal na svou stranu silného společníka. Jedná se o Jacka, protože, co je silnější než led a tma? Tím by měl možnost proniknout do dětských snů, a díky nočním běsům přetvořit klidné noci na noční můry. Ani by mu nehrozily potyčky se strážci, protože na to by měl Jacka. Mimoto se vlastně hodně přiblížil svému cíly – upoutal pozornost a ve chvíli nepozornosti vydrancoval Zuběnčinu skrýš mléčných zubů dětí, které v sobě mimo jiné  ukrývaly vzpomínky na dětství. Tím získal velký náskok nad jeho pronásledovateli. A hlavně moc nad Jackem, protože Frost zatoužil poznat svou minulost, o kterou byl ochuzen. Pravděpodobně bych měla zmínit i Měsíc, díky kterému vlastně strážci existují, stejně tak i Pitch a ostatní charaktery, které by se daly považovat za takzvané záporáky. A co dál zmínit? Originalitu v ničem moc nepociťuju. Ať už se to týkalo vzhledu nebo osobnosti. Celkem mě zaujal ještě dost neomletý příběh o strachu, který pociťovali všichni už od dávných dob. Je dost pravděpodobné,že s tím se mnou nebudete souhlasit, ale je pravda, že ten příběh vlastně originalitu nevytvořil. Jen se z něj stala taková dost pozměněná verze opravdové pohádky a akce, která svoje očekávání splnila, ale nic jiného nepřidala.

Vatafak iz ded, ver ajem?? Jů ár in máj vrld end ajem volfí. Ou šit madafaka....

Pitch Black je jedním z mých nejoblíbenějších charakterů, protože se mi zalíbila jeho celková zvrácenost a nedostatky, které mu přebývají. Dokonce jsem v jednu chvíli měla dojem, že jsem našla nejoblíbenější postavu a svou novou chuť do práce. Bohužel potom prvotní extáze vyprchala a zůstala po ní jen velká promarněná díra časoprostorem. Dlouho jsem u Bubáka (u Pitche *u Piče) nezůstala a omrzela mě ta původní zapálenost do jeho postavy. Jsem hodně vybíravý člověk. Dá se říct, že gurmán v oblasti prvotřídních charakterů, ale Pitch zůstal jen chvilku na mém menu a potom byl vytlačen šťavnatějšími kousky. Ale neodepsala jsem ho úplně. Rozhodně upoutal mou pozornost, jen čas však ukáže, zda si ji zaslouží.

Co k tomu ještě dodat, karma je rozhodně záporná a někdy hraničí s nezdravou záporností, ale to je na tom to hezké. Nikdy si nevyberete oblíbené osobnosti podle toho, jak jsou hodné. Dokud neobjevíte dobrého zloducha, budete oplakávat Damonovi škrábance na zadnici od vystouplých hřebíků prvohorní židle. Smutné je, že polovina lidí co zná žere animáky, ale potom mávne rukou a zahodí ty skvělé duše jako odpadek. Slova mého otce: „Většina filmů, které mi servírujete jsou jako pokračování Díry i Hanušovic“ Ach, tati. Souhlasím, že Díra u Hanušovic byl nejhorší film, který jsem za svůj krátký život viděla a asi bych radši ždímala bratrovy zpocené po měsíci bez pračky nasáklé slipy, než vidět ho znovu. S těmi slipy to byl jen žert. (Jo, nepral si je půl roku). Konstatuji, že narazit na Pitche Blacka bylo jako zprává z hůry, že ještě nejsem nepoužitelná. Požehnání splnilo své očekávání a jistě se k němu ještě v budoucnu otočím čelem. 

- Wolfie

 

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112