Jagten (Hon)

Hannibal tentokrát nenavaří.... Ačkoliv by měl z čeho

Ano, trvalo mi asi dvanáct minut, než jsem zjistila, kde leží Dánsko. Nicméně, po tom zjištění věnuji této krajině mnohokráte masivnější úděl respektu, a to zvláště kvůli tomu, že mají našeho Hannibala, a že je běžné prohazovat lidem do oken kamení. Takový zákon je nutné zavést i v naší líbezné republice. Vezměme tu recenzi pro jednou vážně - Byl to náročný film bez jakéhokoliv respektu k soupeřícím verzím/zpracováním ještě náročnější pedofilie. Prakticky to byl jeden z těch nejtěžších kalibrů zátěžových filmů, které v některých scénách raději nevnímáte, protože máte nízkou morální hodnotu a mohli byste začít patlat svými fekáliemi před obrazovku. A to nic nepřikresluji, jsem na tom seriózně špatně. Některé části jsem se sebezapřením instinktivně vypínala, protože jsem nebyla připravená pojmout tolik okolností o postávajícím penisu Madse Mikkelsena. Ačkoliv jsem celkově docela zručná ve vstřebávání takových situací, toto byla zkouška odvahy, kterou jsem na celé čáře opouštěla jako poražený. Nevím, jestli byla příčina to stupňující se napětí nebo ten malý blonďatý hnidopich, kterého jsem hned v počátku toužila přetáhnout klackem. Jagten byl přes všechno posluchačovo psychické utrpení nádhernou ukázkou severské filozofie. "Děti přece nelžou." Definice vymletých otroků satanistických obsedantních paznehtů praví, že pokud je dítě uražené a cáká kolem sebe nutrilonem, je každé slovo vypuštěné ze čtyřletých pusinek svatou pravdou vypsanou na pergamenu s podpisem Vladimira Putina pokřtěnou Ježíšovou krví. <--- Toto je nejspíš můj nejdelší mimogalaktický proslov, který jsem kdy prohnala hustými obvody internetu. Snad nebudu zapomenuta.  

Když obrátíme dvě velryby a vyvěsíme Ruskou vlajku na Bílý dům dostáváme nečekanou podívanou, kde se předvádí všechny severské standarty, včetně překrásné přírody, nahých padesátníků u jezera a milé vztahy dětí s učiteli v mateřské školce. To poslední jen do určité míry, však si všichni dobře rozumíme. Jak jednou dítěti něco zakážete, něco mu neumožníte, je to zločin a měl byste jít pod gilotinu. Tentokrát to místo místního faráře schytal rozvedený kanibal Lucas,… objasněme, že je to jen rozvedený Lucas. Zmínka o kanibalismu nepadla, zapomeňte, co jsem právě napsala. Pokračujme s tím, jaké skvosty nám Jagten nabízí. Nechci být přísná vůči herecké skvadře, jen se mi tam pár postav zrovna nezamlouvá. Hned z holého začátku bych mohla zmínit tu upjatou anglicky mluvící fuchtli, která našeho milovaného Hannibala už v druhé scéně chtěla zblajznout i s kabátem. A potom ta zatracená mamina, co je tak zabraná do oplakávání své holčičky, že si nevšímá toho, jak tvrdé porno její starší syn její dceři podstrkává. Tím jsem vskutku skončila, ačkoliv bych ještě mohla zkritizovat scény, kde nebohý Theo padá do existenciální jámy zmatení, ze které se vypíjí alkoholem.  

Tentokrát po mnoha probrečených dnech skládám dlouhou hlubokou poklonu scénáři, kdy jsem si konečně připadala dostatečně uspokojená. Naposledy jsem byla takhle umlčena u Rivalů, teď se historie opakuje. Abych se nenudila, dostala jsem naloženo takovým způsobem, že přestávám věřit svému psychickému stavu. Věnovali mi Mikkelsena, pedofilii, severské drama a man tears. To mě nutí sevřít oslintané pysky prudce k sobě a neotevírat je, dokud neproběhnou po obrazovce závěrečné titulky. Jsem pyšná na všechno kolem tohoto fenomenálního dánského snímku. Dokonce jsem byla natolik spokojena, že jsem si ho za příští dva měsíce ani jednou nepustila znovu. Už jen kvůli tomu, že mi bude trvat nejméně 12 na to, abych sebrala tak velkou hrst kuráže, která na minulé zhlédnutí padla. Od této chvíle už definitivně nedám na Madse dopustit a nejspíš uspořádám další rituální obětování kozla u sousedů na zahradě. Vizuální stránka je po všech směrech ochuzená o americkou magii s výbuchy a nešťastným křikem obětí občanské války. A přesně ta mi ani na okamžik nescházela a nechala jsem se unášet tou chudou jedinečností. Po všech stranách to byla holá nádhera a musím zvolat třikrát hurá, protože severské filmy mě opět nezklamaly! This is actually my ending reaction: 

Vřele děkuji všem, kteří zase věrně stáli za mými zády, když jsem.... Doufám, že jste za mými zády nestáli. Ať vám žehná Bůh, eventuálně Frodův pytlík. Já vás tedy zase na několik měsíců opouštím a zanechávám vás u nekončícího obracení slámy, kde budete nadále stalkovat mé alter ego. Nebo hledat mou pravou identitu, who cares? Když vypadáte jako řepa, není zrovna těžké odhalit vás skrze mocnou sílu internetu. Žijte dál svůj nevkusný život plný utrpení a já si jdu vygooglovat nahé fotky Chrise Hemswortha.

- Wolfgang

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112