Avengers: Age of Ultron

To snad nejsou Avengeři?

Pominu fakt, že v libereckém kině dostanete velkolepé Avengers menu s kelímkem na němž je figurka jednoho z charakterů. Dokonce vypustím i frontu na lístky, která se táhla od výdeje do protějšího stánku zmrzlináře. Zapomenu na všeobecně nechutný pařan ve foajé a dnešní recenzi promarním plytkými řečmi o jednoduše dechberoucí dvojce, která vehnala plíseň do nohou a rozpoutala na čsfd občanskou válku.  

Prvních pět minut bylo jako: "To snad nejsou Avengeři? Kdo je ten blonďák? Daenerys 21. Století?" Sálem se nesl zvuk intenzivních porno vzdychů a upejpavých mileneckých slůveček. Můj jediný zájem padl na promítací plátno. 3D brýle od sebe hodily odlesk počáteční bitky a naplnily tím celou halu podivně překvapeným výrazem. Protože začátek byl prostě nepopsatelně extrémní a tak strašně složitý, že jsem zprvu nedokázala pochopit o co tam sakra šlo. Navíc se naprosto nepodobala dřívějším Avengerům. Nám divákům zůstala huba dokořán a naše popravdě vystrašené výrazy ovlivnili nejednu uklízečku v přeplněné hale. Smích pipin v přední řadě nejednoho diváka vyděsil k smrti a smích pána za námi by se dal přirovnat spíše k dosti vysloužilé sušičce. Nepřestali jsme slintat nad povrchností Tonyho Starka a slušňákem Stevem, který už od začátku prosazoval Obecnou školu jako mentálně zaostalí (několik let zmrzlý) patetický mluvčí.  

Stark hned u prvních scén neskutečně popelnil a Natts vedle mě intenzivně vyřvávala, že ho chce domů. Samozřejmě - Robíka chtějí všichni domů. Navíc to není žádný absurdní pablb a místo telefónku od jablíčka postne radši fotky s HTC. Age of Ultron je rozhodně něco naprosto odlišného. Od předchozího dílu se liší už propracovanějším příběhem a po hříšně dlouhé době konečně pořádným padouchem. Nic proti Lokimu, ale objevil se už ve dvou dílech Thora a Avengers jedničce. Pomalu v každém z nich hrál hlavního zlosyna a celkově se už přejedl. Než začnete házet kamení, přihlédněte k okolnostem jako prodělané plíny u prvního dílu Thora, tam byl k nezaplacení a potom zhodnoťte znovu dvojku, u které brečíte jen při jeho smrti.  

Kromě dechberoucího Visiona alias Jarvise v kostýmu červeného čehosi a sladkého optimistického Ultrona, který se za maskou touhy osvobodit svět snaží zničit planetu není ve filmu nic nového. Aaron a ta cuchta byli naprosto nepotřební a dvojka by se bez nich klidně obešla. Kromě návodu jak správně vsunout do recenze spoilery tak, aby to naivní pipinky téměř nepoznali, jsem nic informativního nedokázala za ty dva dny vykouzlit. Rozplývání přetrvalo jen do chvíle, kdy se na plátně ukázal ten fialový týpek a hlásal další konec světa. Spoilery, spoilery všude. Vztah mezi.... ježiši..... já vám přeci nemůžu říct vůbec nic, protože by jste o všechno přišli. Jak je tohle nespravedlivé?!?! 

Třas v rukou, zarudlé zornice,... to všechno mě ještě dnes pronáleduje. Od počátečního nadšení se to však liší jen pointou. Už nešilhám kvůli 3D brýlím a neslintám nad Evansovým zadkem, teď si v hlavě přerovnávám dějovou linii a překvapeně zjišťuji, že jsme se u Marvela konečně dočkali nečekané novinky. Modlím se k Odinovi za další pěkně vizuálně spracované příběhem oslňující filmečky, které zaručeně zmlátí nudu a nahradí ji slušným požitkem. Kámen....

-Wolfie

Anketa

Která postava z Temného rytíře nejvíc zaujala?

The Joker 44 39%
Harvey Dent 35 31%

Celkový počet hlasů: 112